سونوگرافی داخل عروقی (IVUS)

 سونوگرافی داخل عروقی (IVUS)

سونوگرافی داخل عروقی (IVUS) یا اکوکاردیوگرافی داخل عروقی ترکیبی از اکوکاردیوگرافی و کاتتریزاسیون قلبی است. در IVUS از امواج صوتی برای تولید تصاویر از عروق کرونر و مشاهده وضعیت آنها استفاده می شود. این امواج توسط لوله ای به نام کاتتر به سمت عروق و قلب برای بررسی عروق خونی هدایت می شوند.

IVUS در اکثریت مواقع به صورت ترکیب چند روش آزمایش های تشخیصی  و معمولاً همزمان با انجام یک آزمایش مداخله ای عروق کرونر مانند آنژیوپلاستی انجام می شود.

نحوه عملکرد سونوگرافی داخل عروقی

IVUS از امواج صوتی با فرکانس بالا (اولتراسوند) برای تولید تصاویر متحرک از داخل قلب و دیواره قفسه سینه بهره می برد. این امواج صوتی با وسیله ای به نام مبدل که به انتهای یک کاتتر متصل شده و از طریق یک شریان اصلی به قلب شما هدایت شده است ارسال می شود.

در اکوکاردیوگرافی داخل عروقی امواج صوتی با برخورد با دیوار های رگ منعکس شده و به صورت به مبدل بازتاب می شوند. این بازتاب ها نیز روی مانیتور به تصاویری از عروق کرونر و سایر رگ های بدن شما تبدیل می شوند.

بیشتر بخوانید  داروهای اینوتروپیک | اینوتروپ ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ما در مرکز قلب، عروق و اکوکاردیوگرافی بهار با داشتن تخصص، تجربه و با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها در زمینه اکوکاردیوگرافی قلب تحت نظر دکتر اصغر مزارعی تلاش می‌کنیم تا مناسب ترین روش‌های تشخیصی، درمانی و مراقبتی را به شما ارائه دهیم. ما متعهدیم تا برای ارتقا، بهبود و بازیابی سلامتی بیماران، خدماتی فراتر از انتظار و با کیفیت برای بیماران، خانواده ها و جامعه به ارمغان بیاوریم.

روزهای پذیرش

شنبه تا پنجشنبه

  • صبح: ۹ تا ۱۲
  • بعدازظهر: ۱۵ تا ۱۹