بیماری ها

پرفیوژنیست کیست؟

پرفیوژنیست ها اعضای جدایی ناپذیر تیم جراحی قلب و عروق هستند زیرا آنها مسئولیت راه اندازی دستگاه قلب-ریه (بای پس قلبی ریوی) را بر عهده دارند. در حقیقت آنها با تکنولوژی گردش خون (پرفیوژن) آشنایی کامل دارند.

جراحان قلب و عروق می توانند قلب را حین داشتن ضربان عمل کنند، اما گاهی نیاز به این دارند که قلب را از کار بیندازند و عمل جراحی را روی قلبی که ضربان ندارد انجام دهند. جراحان برای حفظ جریان گردش خون به اندام های بدن در طول جراحی هایی که قلب نیاز به توقف دارد، از متخصصان پرفیوژن کمک می گیرند.

پرفیوژنیست ها اعضای جدایی ناپذیر تیم جراحی قلب و عروق هستند چرا که مسئولیت راه اندازی دستگاه قلب-ریه (بای پس قلبی ریوی) را بر عهده دارند.

کارکرد دستگاه قلب-ریه شبیه خود قلب است. این دستگاه خون را از قلب و ریه‌ها گرفته و اکسیژن را به خون اضافه می‌کند. سپس خون غنی از اکسیژن را به بدن باز می‌گرداند، بدون اینکه خونی از داخل قلب عبور کند.

نحوه کار پزشکان پرفیوژنیست

در طول جراحی، پرفیوژنیست ها از دستگاه قلب-ریه برای حفظ گردش خون به سلول های بدن و تنظیم سطح اکسیژن و دی اکسید کربن در خون استفاده می کنند. پرفیوژنیست ها همچنین مسئول اندازه گیری مقادیر انتخابی بافتهای خونی (مانند تعداد سلول های خون) و نظارت بر گردش خون هستند. تحت نظر متخصص بیهوشی و جراح، پرفیوژنیست ها ممکن است داروهای قلبی مورد نیاز در حین عمل جراحی را از طریق مدار بای پس قلبی ریوی به بدن وارد کنند.

از آنجایی که اکثر جراحی های قلب باز به تکنسین های پرفیوژن دارند، تقاضای زیادی برای این شغل وجود دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا