سیستم هدایت الکتریکی قلب

 سیستم هدایت الکتریکی قلب

آخرین بروز رسانی در جولای 3, 2022

تکانه های الکتریکی ای که از ماهیچه قلب شما (میوکارد) سرچشمه می گیرند، باعث ایجاد ضربان قلب (انقباض) می شود. این سیگنال های الکتریکی از گره سینوسی دهلیزی (SA) که در بالای دهلیز راست قرار دارد شروع می شود. گره Node) SA) «ضربان ساز طبیعی قلب» نیز نامیده می شود.

در سیستم هدایت الکتریکی قلب هنگامی که یک تکانه الکتریکی از این ضربان ساز طبیعی آزاد می شود، باعث انقباض دهلیزهای قلب می شود. سپس این سیگنال از گره دهلیزی بطنی (AV) عبور می کند. گره AV سیگنال را بررسی کرده و آن را از طریق فیبرهای عضلانی به بطن ها فرستاده و موجب انقباض آنها می شود.

گره SA تکانه های الکتریکی را با سرعت مشخصی ارسال می کند. در سیستم هدایت الکتریکی قلب، ضربان قلب ممکن است با تغییر نیازهای فیزیکی بدن، استرس یا عوامل هورمونی تغییر کند.

بیشتر بخوانید  دریچه های قلب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما در مرکز قلب، عروق و اکوکاردیوگرافی بهار با داشتن تخصص، تجربه و با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها در زمینه اکوکاردیوگرافی قلب تحت نظر دکتر اصغر مزارعی تلاش می‌کنیم تا مناسب ترین روش‌های تشخیصی، درمانی و مراقبتی را به شما ارائه دهیم. ما متعهدیم تا برای ارتقا، بهبود و بازیابی سلامتی بیماران، خدماتی فراتر از انتظار و با کیفیت برای بیماران، خانواده ها و جامعه به ارمغان بیاوریم.

روزهای پذیرش

شنبه تا پنجشنبه

  • صبح: ۹ تا ۱۲
  • بعدازظهر: ۱۵ تا ۱۹