مراقبت و سلامت

تنظیم فشار خون با نوشیدن آب

زمانی که نوبت به پایین نگه داشتن فشار خون می رسد، به ندرت به اهمیت نوشیدن آب آشامیدنی فکر می کنیم. به خصوص با آغاز فصل گرما و تعرق بیشتر بدن، تنظیم فشار خون از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ما در این مقاله به این مقوله پرداخته ایم با ما همراه باشید.

 

چگونه نوشیدن آب به بدن شما کمک می کند

نوشیدن آب برای تنظیم فشار خون
نوشیدن آب برای تنظیم فشار خون
  • نوشیدن آب تازه بدن شما را هیدراته نگه می دارد و به کاهش وزن کمک می کند.
  • وقتی آب را به جای نوشیدنی های شیرین یا نوشیدنی های حاوی سدیم استفاده می کنید، میزان کالری دریافتی و نمک روزانه را کاهش می دهید. کاهش کالری اضافی منجر به کاهش وزن ​​می شود.
  • کاهش وزن می تواند فشار خون بالا را نیز کاهش داده و به تنظیم فشار خون نیز کمک شایانی بکند.
  • انتخاب آب به جای چای یا قهوه تپش قلب شما را که می تواند پس از خوردن کافئین به وجود بیاید از بین می برد.
  • کافئین به عنوان یک انقباض کننده عروق، رگهای خونی را باریک می کند و بنابراین می تواند فشار خون شما را به طور موقت افزایش دهد.

چگونه نوشیدن آب فشار خون بالا را کاهش می دهد؟

داشتن فشار خون طبیعی مزیت اصلی نوشیدن آب است. اگرچه نوشیدن آب فشار خون را کاهش می دهد، اما موجب تنظیم فشار خون در حالت نرمال می شود.

در تحقیقی که در ژورنال AHA در سال 2010 منتشر شد، محققان دانشگاه Vanderbilt اثر افزایش فشار خون در بیماران مبتلا به نارسایی سیستم عصبی خودمختار مورد بررسی قرار دادند.

بخاطر داشته باشید که فشار خون پایین از جمله علائم مرتبط با اختلال عملکرد اتونومیک است.

به طور متوسط، نوشیدن نیم لیتر آب آشامیدنی، فشار خون را در بیماران مبتلا به نارسایی اتونومیک، 40 میلی متر جیوه افزایش داده بود. فشار خون این بیماران در طی دو تا سه دقیقه پس از مصرف آب شروع به افزایش کرده است.

پس از 15 دقیقه، قبل از کاهش فشار خون پس از حدود یک ساعت، یک افزایش سریع نیز در فشار خون مشاهده شد. نوشیدن آب تا 60 دقیقه منجر به افزایش و تنظیم فشار خون برای یک ساعت بعدی شد.

این تحقیق نشان داد که نوشیدن آب، نه تنها برای افزیش مناسب فشار خون، بلکه در تنظیم فشار خون به خصوص در افرادی که دچار فشار خون نامنظم هستند، مؤثر است.

 

منبع:

www.resperate.com

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا