بیماری ها

پاتولوژیست قلب و عروق کیست؟

پاتولوژیست قلب و عروق متخصصی است که ساختار، شکل بافت و اندام های قلبی و عروقی و تاریخچه بیماری شما را مورد بررسی قرار می دهد. این پزشکان نقش مهمی در مراقبت از سلامت قلب شما دارند زیرا با انجام آزمایش های متعدد در می یابند که چرا بیماری مورد نظر شروع شده، چه چیزی آن را بدتر می کند و چگونه می توان آن را درمان کرد. آنها به پزشک معالجتان کمک می کنند تا متوجه شود که آیا بیماری شما به دلیل برخی داروها، سبک زندگی نادرست یا به دلیل کارکرد نادرست قسمتی از قلبتان ایجاد شده است.

اگرچه کار پاتولوژیست ها در آزمایشگاه است، اما آنها بخش مهمی از تیم مراقبت از قلب و عروق شما به شمار می روند. به عنوان مثال، با استفاده از میکروسکوپ های قدرتمند، می توانند سلول های قلب را بررسی کنند و آنها هستند که تصمیم می گیرند آیا بدن بیمار قلب جدید و پیوندی را می پذیرد یا خیر. با این دانش، پزشکان می توانند داروها و روش درمان مناسب برای بیماری بررسی و انتخاب کنند.

کار دیگری که این پزشکان قلب انجام می دهند بررسی بافت و سلول های خونی ای است که بر روی سطوح دستگاه های مصنوعی مانند استنت، دریچه های مصنوعی، رگ های پیوندی خونی، ضربان ساز ها و قلب های مصنوعی تشکیل می شوند. با اینکار پزشکان و محققان در می یابند که آیا سلول هایی که روی سطوح این گونه وسایل تشکیل شده اند مضرر است یا مفید و در آینده مشکلی برای بیمار ایجاد نمی کند.

پاتولوژیست قلب و عروق بخش مهمی از تیم های تحقیقاتی سلامت قلب و عروق را تشکیل می دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا