دسته‌بندی نشده

تکنولوژی‌های روز اکوی قلب

با پیشرفت علم و تکنولوژی، روز به روز شاهد افزایش توانمندی علوم مختلف از جمله پزشکی هستیم. در این راستا تکنولوژی‌های جدید باعث تولد تجهیزاتی با قدرت برتر در حوزه اکوکاردیوگرافی یا همان اکوی قلب می‌شوند. در این مطلب با برخی از این تکنولوژی‌ها و دستگاه‌های جدید آشنا می‌شوید که موارد خاصی را به فرایند کاری خود اضافه کرده‌اند.

فیلیپس شاهکاری در تکنولوژی ساخت اکوی قلب

در تاریخ 10 دسامبر 2021 – گروه Philips Healthcare مجموعه سونوگرافی قلب خود را با ابزارها و ویژگی‌های جدید تصویربرداری به منظور افزایش اطمینان تشخیصی و کارایی معرفی کرد. فیلیپس در کنگره مجازی EuroEcho 2021 شرکت کرده بود و در اصل طی این کنفرانس از محصول جدید خود رونمایی کرد. این دستگاه نحوه حمایت از راه حل‌های اولتراسوند قلب از بیماران و تشخیص و درمان به موقع آن از طریق ارزیابی مداوم و پیگیری طولانی مدت را نمایش می‌دهد.

سیستم‌های جدید اکوکاردیوگرافی Epiq و Affiniti

سیستم‌های جدید اکوکاردیوگرافی Epiq و Affiniti، انفورماتیک، کارایی و اطمینان تشخیصی بیشتر را ادغام می‌کنند.

فیلیپس آخرین نسخه از پلتفرم‌های اولتراسوند Epiq CVx و Affiniti CVx در کنار تجزیه و تحلیل خودکار و همچنین تشخیص از راه دور مشارکتی و کاردیوواسکولار – IntelliSpace Cardiovascular –گرد هم می‌آورد. این فرایند، گردش کار انتها به انتها را برای تجربه‌ای کاملاً یکپارچه در اکوی قلب نشان می‌دهد. فناوری فوق‌العاده طراحی شده توسط فیلیپس، به تقویت تشخیص و درمان به موقع برای اولین بار کمک می‌کند.

اکوی قلب
اکوی قلب

nSIGHT Plus Philips یک معماری تصویربرداری اختصاصی است که تمام جنبه‌های دریافت و پردازش تصویر را لمس می‌کند و تصاویری با وضوح مطلوب تا سطح پیکسل ایجاد می‌کند؛ برخلاف سیستم‌های معمولی که خط به خط تصویر را تشکیل می‌دهند. علاوه بر این، مبدل (transducer) جدید Philips X5-1c برای تسهیل دسترسی آسان‌تر به پنجره‌های تصویربرداری بین دنده‌ها طراحی شده است.

بازخورد پزشکان نشان داد که اطمینان تشخیصی در تعیین کمیت عملکرد بطن چپ سه بعدی در 80٪ از بیماران بهبود یافته است. بیمارانی که تحت معاینات اکو ترنس توراسیک (TTE) با استفاده از مبدل X5-1c قرار داشتند. فیلیپس اعلام کرد که سرعت کار برنامه اندازه‌گیری خودکار با هوش مصنوعی (AI) به اندازه نیمی از زمان اندازه‌گیری به روش‌های دستی ارائه می‌کند. استفاده از اندازه‌گیری خودکار در سیستم‌های اولتراسوند Philips Epiq CVx و Affiniti CVx می‌تواند زمان اندازه‌گیری استاندارد اکوی قلب در حالت دو بعدی را تا ۵۱ درصد کاهش دهد. اندازه‌گیری خودکار به کمک هوش مصنوعی و اندازه‌گیری در حالت عادی دهلیز چپ (LA) و بطن راست (RV) در مجموعه فیلیپس CVx در دسترس هستند.

روبرتو لانگ، مدیر آزمایشگاه تصویربرداری غیرتهاجمی قلب دانشگاه شیکاگو، در این باره بیان کرد: «عملکرد تصویربرداری مهمترین ویژگی است که به من امکان می‌دهد در تشخیص و برنامه ریزی درمانی خود مطمئن باشم.»

لانگ توضیح می‌دهد که چگونه مبدل اکو جدید X5-1c برای بهبود اعتماد به نفس بالینی در مراقبت روزمره از بیمار طراحی شده‌اند.

اپسیلون کیفیت کار اکوی قلب را ارتقا می‌بخشد

  • شرکت اپسیلون (Epsilon Imaging) با جدیدترین راه حل خود، EchoInsight Zero Footprint (ZF) کیفیت، استانداردسازی و گردش کار را در آنالیز اکوی قلب بهبود می‌بخشد. EchoInsight ZF با آسان‌کردن ترکیب تصویربرداری از فشار اکو در عملکرد بالینی معمول، عملکرد کاربرپسندی را ارائه می‌کند که گردش کار بسیار کارآمدی را برای پزشکان امکان می‌دهد تا مطالعات را در هر ایستگاه کاری CVIS با یک مرورگر وب تجزیه و تحلیل کنند. علاوه بر این، هیچ نرم افزاری برای بارگذاری روی ایستگاه‌های ارتباطی مشتری با این معماری جدید ارائه شده، لازم نیست. EchoInsight یک پلتفرم با برنامه‌های تصویربرداری بالینی فشار، اندازه‌گیری خودکار عملکرد قلب بر اساس دستورالعمل‌های ASE و یکپارچه با هر اندازه است.

تریلیوم از تصاویر مقیاس پذیر در اکوی قلب استفاده می‌کند

  • فناوری تریلیوم (Trillium)، ShowCase Image Center Bundle را ارائه کرد که راه حلی برای ذخیره‌سازی و بررسی تصاویر پزشکی ارزان و مقیاس‌پذیر است. ارزش هر دستگاه از 3800 دلار شروع می‌شود که شامل خدماتی از جمله پشتیبانی یکساله است. ShowCase Image Center تصاویر را از طریق DICOM برای ذخیره‌سازی و بررسی مطالعات شبکه‌ای با استفاده از نمایشگر تصویر ShowCase Premier دریافت می‌کند.

هوش مصنوعی فناوری محبوب سازندگان تجهیزات پزشکی

  • GE Healthcare آخرین فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی خود را با Vivid Ultra Edition نشان داد که برای کمک به کاهش کارهای خسته کننده و بهبود کارایی گردش کار طراحی شده است. وایت پیپر جدید این کمپانی، نقش هوش مصنوعی در ساده‌سازی کمیت اکوی قلب را نشان می‌دهد. در وایت پیپر مذکور آمده است که چگونه ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی زمان تست را کاهش می‌دهند، خستگی اپراتور را با ۸۰٪ کلیک کمتر برای دریافت اندازه‌گیری‌های ۲ بعدی به حداقل می‌رسانند و تنوع بین ناظران را کاهش می‌دهند. دکتر پراوین مهروترا، مدیر اکوکاردیوگرافی در دانشگاه توماس جفرسون، طی کنفرانس ویدیوئی در مورد نقش مهم اکوکاردیوگرافی در مداخلات ساختاری قلب توضیحاتی ارائه کرد. Vivid Ultra Edition بر پایه هوش مصنوعی طراحی شده است.

 

 

منابع:

dicardiography

itn online

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا