عمومی

7 گام برای انتخاب پزشک متخصص قلب

زمانی که نیازمند یافتن یک پزشک متخصص قلب هستید، انتخاب پزشکی که با شرایط خاص شما آشنا بوده و درمان آن را تجربه کرده باشد، مهم است. شما به شخصی نیاز دارید که با سبک ارتباطی شما مطابقت داشته باشد. نخستین قدم برای بهبود سلامت قلب و ایجاد یک رابطه عالی میان پزشک و بیمار، انتخاب آگاهانه است.

برای انتخاب آگاهانه پزشک متخصص قلب توجه به موارد زیر، بسیار سودمند خواهد بود:

 

  1. با توصیه پزشک عمومی و خانوادگی خود آغاز کنید.

بسته به محل زندگیتان، ممکن است صدها پزشک متخصص و فوق تخصص قلب وجود داشته باشد تا از بین آنها بتوانید انتخاب کنید. در یک شرایط غیر اضطراری، پزشک خانواده شما – کسی که شما را به خوبی می شناسد – بهترین کسی است که می تواند درباره انتخاب پزشک به شما کمک کند.

به احتمال زیاد دکتر عمومی شما با بسیاری از متخصصان قلب و عروق ارتباط دارد، به خصوص اگر در یک شهر باشید. او می داند چه کسی در چه چیزی مهارت دارد و می تواند با معرفی شما به یک فرد مناسب به شما کمک کند.

 

  1. اعتبار متخصص قلب را بررسی کنید.

دکتر والش که یک متخصص قلب است توصیه می کند به دنبال یک متخصص قلب که دارای مجوز و گواهینامه معتبر است باشید. گواهی بورد تخصصی در بیماری های قلبی عروقی به این معنی است که پزشک نه تنها این تخصص را مطالعه کرده بلکه آزمون دقیق آن را نیز پشت سر گذاشته است.

اگر پزشک متخصص مورد نظرتان ادعا می کند که عضو انجمن قلب آمریکاست، به دنبال حروف FACC بعد از نام پزشک باشید. عضویت در انجمن های قلبی نشانه مهمی است که متخصص قلب و عروق شما به روز است.

 

به خاطر داشته باشید اینترنت ابزاری قدرتمند برای کمک به یافتن اطلاعات در مورد پزشکان است. شما می تواند صحت اطلاعات پزشک مورد نظر خود را در سامانه جستجوی اعضاء نظام پزشکی با وارد کردن نام و نام خانواداگی پزشک، جستجو کنید.

 

 

  1. اگر می توانید پزشک متخصص محلی انتخاب کنید .

برای مراقبتهای خوب همیشه لازم نیست که به یک بیمارستان یا کلینیک قلب دور از محل زندگیتان بروید. غالباً متخصصان قلب و عروق محلی در درمان مشکلات قلبی شایع مانند بیماری عروق کرونر درمان خوبی انجام می دهند. هنگامی که برای حل مشکل قلبیتان به یک متخصص نیاز دارید، متخصص قلب و عروق محلی شما این مسئله را تشخیص می دهد و در صورت نیاز شما را به یک مرکز قلب یا بیمارستان مجهزتر ارجاع می دهد.

 

4- نیازهای خود را به متخصص قلب خود منتقل کنید.

قبل از اولین قرار ملاقات خود، به منشی مطب بگویید که برای مکالمه با پزشک به وقت اضافی نیاز دارید. از او بپرسید در صورت عدم دسترسی به پزشک متخصص، چه کسی در غیاب او به شما کمک خواهد کرد.

 

مراقبت های بهداشتی معمول برای قلب و چکاپ های سالانه قلب شما می تواند تا پایان عمر ادامه داشته باشد. بنابراین اینکه هنگام صحبت با پزشک متخصص قلب احساس راحتی کنید و او ارتباط واضح با نیازهای شما برقرار کند، بسیار مهم است. سخنگوی انجمن قلب آمریکا می گوید: “بیماران اغلب با پزشك صحبت می كنند و تا زمانی كه از اتاق معاینه خارج نمی شوند، مشكل واقعی خود را بروز نمی دهند.

 

5- پزشک مناسب خود را انتخاب کنید.

اعتماد به توصیه های دوستان یا اعضای خانواده همیشه ایده خوبی نیست، زیرا ممکن است نیازهای آنها به متخصص قلب با نیازهای شما متفاوت باشد. دکتر والش می گوید: ” لزوماً یک متخصص قلب و عروق خانوادگی وجود ندارد، چرا که همه افراد مشکل یکسانی ندارند. بنابراین بهتر است یک متخصص قلب با بهترین سوابق و تجربه در مورد بیماری قلبی خاص خود را انتخاب کنید.

 

دکتر فلچر که متخصص قلب است می گوید که زنان تمایل به جذب متخصص قلب زن دارند ، اما او معتقد است که جنسیت نباید نقش زیادی در تصمیم گیری شما داشته باشد. اگر زنان مبتلا به بیماری های قلبی عروقی، فقط به متخصص قلب زن مراجعه می کردند، نیمی از زنان در کشور تحت درمان قرار نمی گرفتند.

 

 

  1. بررسی های آنلاین متخصصان قلب و عروق را دست کم نگیرید.

بررسی آنلاین پزشکان با توجه به نظرات بیماران می تواند مفید باشد، اما دلیل انتخاب متخصص قلبتان صرفا این نظرات نباشد. گاهی اوقات متخصصان قلب و عروق بسیار آگاه و متخصص به دلیل موارد غیر تخصصی مانند زمان انتظار در مطب و دردسرهای پارکینگ، کمتر مورد بررسی قرار می گیرند. دکتر والش معتقد است که: “این اطلاعات مهم هنگام رفتن به فروشگاه مواد غذایی است. من فکر می کنم این گونه موارد هنگام مراجعه به متخصص از اهمیت کمتری برخوردار است.”

به تجهیزات و خدماتی که پزشک مورد نظر شما چه  در داخل مطب و چه بیرون از آن اعم از نوبت دهی آنلاین، پاسخگویی 24 ساعته و غیره توجه کنید.

 

  1. درباره منافع، اقدامات انضباطی و تخلفات احتمالی تحقیق کنید.

برای بررسی اینکه آیا یک متخصص قلب و عروق مورد نظر شما منظم است یا نه، تحقیق کنید. اینکه آیا پزشک متخصص قلب مورد نظر شما تخلفات انضباطی و پزشکی مرتکب شده است یا نه.

 

با این اقدامات روی موارد انتخابی خود می توانید اطمینان حاصل کنید که تصمیم درستی گرفته اید.

 

 

منابع:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
نوبت دهی فوق تخصص قلب ویژه نوروز 1402
خدمت جدید مرکز قلب و عروق بهار
خدمت جدید مرکز قلب و عروق بهار
راه اندازی بخش تخصصی واریس