ویزیت متخصص قلب در منزل مرکز قلب بهار

ویزیت متخصص قلب و عروق در منزل

برخی از افراد در مقاطعی از زندگی به دلایل مختلف فیزیکی، روحی و یا عوامل محیطی دیگر، نمی توانند برای استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی به پزشک مراجعه کنند. در طول دو سال گذشته، به دلیل همه گیری ویروس کرونا چالش ها و تغییرات چشم گیری در دنیای پزشکی ایجاد شده است. همین امر باعث شده تا دسترسی به خدمات پزشکی به صورت ویزیت مجازی و ویزیت در منزل بیشتر از همیشه رونق بگیرد.
خدمات ویزیت در منزل همانند معاینه پزشکی، انجام انواع آزمایش های تشخیصی همانند آزمایش خون، انواع اکوی قلب و تست های مراقبتی همچون کنترل فشار خون باعث می شود که همگی افراد از امکانات سلامت و درمان در خانه بهره مند شوند.

خدمات ویزیت در منزل مرکز قلب، عروق و اکوکاردیوگرافی بهار

ویزیت پزشک متخصص

ویزیت پزشک فوق متخصص

اندازه گیری فشار خون

اکوی قلب در محل

نوار قلب

انواع آزمایش خون و نمونه گیری

درخواست پرستار و بهیار

هولتر ریتم

هولتر فشار خون

مشاوره تغذیه

ویزیت متخصص قلب و عروق در منزل چگونه انجام می شود؟

ویزیت متخصص قلب در خانه می تواند به کسانی که ملزم به ماندن در خانه هستند کمک به سزایی کند. گاهی اوقات گرفتن نوبت پزشکی در مطب یا مراکز درمانی آسان نیست و مدت زمان زیادی را باید در انتظار باشید.

 در این مواقع نیز اتلاف زمان برای کسانی که دچار بیماری های قلبی عروقی هستند ممکن است زیان داشته باشد. همچنین استرس می تواند برای قلب این افراد مفید نباشد. فرایند ویزیت متخصص قلب در خانه به صورت زیر است:

  • معاینه بالینی

پزشک با گوشی پزشکی عملکرد قلب را مورد ارزیابی قرار می دهید. همچنین فشار خون و دیگر علائم ظاهری بیمار را مورد بررسی قرار می دهد.

  • گرفتن شرح حال و سوابق بیماری

متخصص قلب سؤال هایی را درباره سابقه ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و بیماری های زمینه ای در فرد و اعضای خانواده همانند فشار خون بالا و دیابت و همچنین داروهای مصرفی می پرسد.

  • تفسیر نتایج آزمایش های تشخیصی

متخصص قلب بعد از معاینه و گرفتن شرح حال بیمار، در صورتی که از قبل آزمایش های تشخیصی نیز انجام شده باشد، به تفسیر آنها پرداخته و بر اساس آنها تصمیم های درمانی اتخاذ می کند.

  • تجویز داروهای مورد نیاز

با بررسی بیمار و تفسیر نتایج آزمایش، متخصص قلب در صورت لزوم داروهای مورد نیاز را برای درمان و کنترل بیماری های قلبی عروقی و عوارض آن تجویز می کند.

  • ارجاع بیمار به مراکز درمانی در صورت لزوم

در صورتی که بیمار نیاز به مراقبت و درمان جدی پزشکی از قبیل آنژیو گرافی، عمل بای پس قلب و موارد دیگر داشته باشید، متخصص او را به مراکز تخصصی درمانی ارجاع خواهد داد.

  • انجام نوار قلب

نوار قلب یکی از روش های تشخیص بیماری‌های قلبی عروقی است. پزشک معالح با استفاده از این آزمایش می تواند گرفتگی و تنگی عروق قلبی، آریتمی و حمله های قلبی را تشخیص دهد. نوار قلب می تواند در خانه نیز انجام شود. پزشک معالج شخصا نوار قلب را برای بیمار انجام می دهد.

  • انجام اکوکاردیوگرافی

 اکوکاردیوگرافی با استفاده از امواج صوتی تصاویری از قلب تولید می کند. این کار توسط یک دستگاه قابل حمل انجام می شود. متخصص قلب با اکوی قلب نحوه ضربان قلب و پمپاژ خون را مشاهده و برای شناسایی بیماری های قلبی از آن استفاده می کند.

  • هولتر ریتم

تست مانیتور هولتر معمولاً پس از تست نوار قلب انجام می شود، به ویژه اگر نوار قلب اطلاعات کافی در مورد وضعیت قلبی بیمار را به پزشک ندهد.

متخصص قلب برای تشخیص اینکه مشکل ریتم قلبی در بیمار وجود دارد یا خیر دستگاه کوچکی را توسط چند الکترود به بدن شما وصل می کند. بیمار باید این دستگاه را طی زمان مشخصی با خود حمل کنید. متخصص راهنمایی لازم را برای اینکار به فرد خواهد داد.

  • هولتر فشار خون

انجام این تست برای رد یا تایید تشخیص فشار خون بالا و ارزیابی نتایج درمانی فشار خون بالا ضروری است. متخصص قلب برای هولتر فشار خون، از یک دستگاه فشار سنج دیجیتال کوچک که به کمربندی در اطراف بدن و یک فشارسنج که دور بازوی فوقانی بیمار متصل می شود، استفاده می کند. بیمار باید به مدت 24 ساعت این دستگاه را با خود حمل کند.

رزرو ویزیت متخصص قلب و عروق در منزل​

دکمه بازگشت به بالا