تومور قلبی و روش های تشخیص آن

آخرین بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400
نسخه:
اینجا هستید:
زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

پرسش: تومور قلبی چگونه به وجود می آید؟

 

دکتر اصغر مزارعی متخصص قلب و عروقپاسخ دکتر اصغر مزارعی:

درباره توده یا تومور قلبی، این سوال کلی است. این توده ها می تواند انواع مختلفی داشته باشد از لخته خون گرفته تا توده های سلولی در بافت. برای مثال در شرایطی که قلب دچار نارسایی قلبی شدید شده باشد یا پمپاژ قلبی به علت سکته ی قلبی ضعیف شده باشد.

توده ها می توانند به اصطلاح رسوبی شدید در اطراف دریچه ها ایجاد شود به خصوص در سنین بالا. این توده های خیلی کثیف بزرگ می تواند در دریچه ی میترال یا ائورت ایجاد شود یا اینکه توده های سرطانی باشند که به صورتهای مختلفی قلب را درگیر می کند. شایعترین این توده های سرطانی میکسوم است که در دهلیز چپ بیشتر دیده می شود. این توده ها حتی می تواند به صورت ثانویه از جاهای دیگر به قلب منتقل شده باشند و …

ادامه پاسخ دکتر مزارعی به این سؤال را در فایل صوتی زیر بشنوید:

 

درباره انواع بیماری های قلبی عروقی و تومور قلبی بیشتر بدانید:

 

شما می توانید نتایج آزمایش خون خود را برای ما ارسال کنید تا پزشکان متخصص ما در مرکز قلب عروق و اکوکاردیوگارفی بهار، به صورت رایگان برای شما تفسیر کرده و در صورت نیاز شما را برای مراقبت ها و تعیین ریسک فاکتور های ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و غیره راهنمایی کنند.

برای این کار می توانید در فرم پرسش از دکتر زیر پس از وارد کردن مشخصات فردی خود، تصویر  یا فایل آزمایش خود را بارگذاری کنید و سپس دکمه ارسال را بفشارید. پزشکان ما در اسرع وقت نتایج را برای شما تفسیر خواهند کرد.

[gravityform id=”2″ title=”true” description=”true”]
این محتوا رو دوست داشتید؟
نه! 0
بازدید: 644
دکمه بازگشت به بالا