ورم پا با وجود دیالیز

You are here:
زمان حدودی مطالعه: 1 دقیقه

پرسش: سلام ببخشید من یک بیمار دیالیزی هستم و علت دیالیزم ابتلا به بیماری دیابت بوده میخواستم بپرسم یه هفته ده روزیه که پای چپم فقط ورم کرده نمیدونم علت چیه بیشترم مچ به پایین پام درگیره. علت این ورم پا چی میتونه باشه تا پیگیری کنم.
ممنونم

دکتر اصغر مزارعی متخصص قلب و عروقپاسخ دکتر مزارعی

با سلام. کلا ورم پا در بیماری های دیالیزی و نارسایی کلیه نیاز به بررسی دارد. هنگامی که پا یا اندام های تحتانی بدن ورم می کند، می تواند ناشی از عللی قلبی همچون نارسایی قلبی داشته باشد. چرا که نارسایی قلبی در بیماریه ای کلیوی شایع است. این عارضه می تواند ناشی از خود بیماری های کلیوی باشد همچون دفع پروتئین باشد.

وجود تورم بایستی از نظر وجود لخته های وریدی بررسی شود. گاهی اوقات برخی از داروها می تواند موجب ورم اندام تحتانی به خصوص ورم مچ پا به پایین هم بشوند.

بنابراین شما بررسی که باید انجام دهید بررسی قلبی، آنزیمهای کبدی و در نهایت خود مشکل کلیوی است که به نظر علت اصلی نیز همین مورد است که با تنظیم دیالیز این موضوع برطرف خواهد شد. اما از نظر قلبی حتما باید همراه با آزمایش و معاینه باشد.

 

درباره ورم پا وعوارض قلبی دیابت بیشتر بدانید:

 

شما می توانید پرسش های پزشکی خود را از طریق فرم پرسش از دکتر زیر ارسال کرده و از راهنمایی های تخصصی بهره مند شوید.

پرسش از دکتر

تگ ها:
Was this article helpful?
Dislike 0
تعداد بازدید: 678

ما در مرکز قلب، عروق و اکوکاردیوگرافی بهار با داشتن تخصص، تجربه و با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها در زمینه اکوکاردیوگرافی قلب تحت نظر دکتر اصغر مزارعی تلاش می‌کنیم تا مناسب ترین روش‌های تشخیصی، درمانی و مراقبتی را به شما ارائه دهیم. ما متعهدیم تا برای ارتقا، بهبود و بازیابی سلامتی بیماران، خدماتی فراتر از انتظار و با کیفیت برای بیماران، خانواده ها و جامعه به ارمغان بیاوریم.

روزهای پذیرش

شنبه تا پنجشنبه

  • صبح: ۹ تا ۱۲
  • بعدازظهر: ۱۵ تا ۱۹