وجود سوراخ در قلب

آخرین بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400
نسخه:
اینجا هستید:
زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

پرسش: اینکه می گویند در قلب شما سوراخ وجود دارد، به چه معناست. آیا می توان آن را برطرف کرد؟

 

دکتر اصغر مزارعی متخصص قلب و عروقپاسخ دکتر اصغر مزارعی:

سوراخ های قلبی یا بین دهلیز قرار دارند یا بین بطن های قلب. این سوراخ ها معولا در بدو تولد و به صورت  نقص های مادرزادی قلب هستند. در مواردی می توان این نقص ها را به صورت عمل بسته قلب و از طریق عروق پا، درمان کرد. این سوراخ ها را با وسایل مخصوص جراحی  که جنس های متفاوتی دارند مسدود می کنند.

این عمل ها بستگی به اندازه سوراخ و محل قرارگیری آن دارد. اگر سوراخ در محلی قرار گرفته باشد که بسیار نزدیک به دریچه های قلبی یا عروق بزرگ اصلی قلب باشد، در این صورت نمی توان سوراخ در قلب را با عمل بسته درمان کرد. و بایستی حتما عمل جراحی قلب باز انجام شود. اگر ….

ادامه  پاسخ دکتر مزارعی به این سؤال را در فایل صوتی زیر بشنوید:

 

 

 

درباره سوراخ های قلبی و روش های تشخیصی آن بیشتر بدانید:

 

 

 

شما می توانید نتایج آزمایش خون خود را برای ما ارسال کنید تا پزشکان متخصص ما در مرکز قلب عروق و اکوکاردیوگارفی بهار، به صورت رایگان برای شما تفسیر کرده و در صورت نیاز  شما را برای مراقبت ها و تعیین ریسک فاکتور های ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و غیره راهنمایی کنند.

برای این کار می توانید در فرم  پرسش از دکتر  زیر پس از وارد کردن مشخصات فردی خود، تصویر  یا فایل آزمایش خود را بارگذاری کنید و سپس دکمه ارسال را بفشارید. پزشکان ما در اسرع وقت نتایج را برای شما تفسیر خواهند کرد.

[gravityform id=”2″ title=”true” description=”true”]
این محتوا رو دوست داشتید؟
نه! 0
بازدید: 49
دکمه بازگشت به بالا
نوبت دهی فوق تخصص قلب ویژه نوروز 1402
نوبت دهی فوق تخصص قلب ویژه نوروز 1402
نوبت دهی فوق تخصص قلب ویژه نوروز