عوارض قلبی دیابت چیست؟

You are here:
زمان حدودی مطالعه: 1 دقیقه

پرسش: آیا دیابت می تواند مشکلات قلبی عروقی ایجاد کند؟ عوارض قلبی دیابت چیست؟

 

دکتر اصغر مزارعی متخصص قلب و عروقپاسخ دکتر اصغر مزارعی:

در مورد عوارض قلبی دیابت می توان گفت که  در دیابت به علت درگیری عروق به خصوص قلبی چه عروق بزرگ و چه عروق کوچک ممکن است نارسایی قلبی در فرد ایجاد کند. دیابت می تواند تنگی عروق کرونر  را به وجود بیاورد. در بیماری های عروق کرونر، ایجاد لخته خون می تواند باعث حمله قلبی و مرگ شود.

دیابت می تواند حتی بدون درگیر کردن عروق کرونر باعث بروز نارسایی قلبی شود. دیابت می تواند بافت و ماهیچه های قلبی را دچار مشکل کند. آشنایی با عوارض قلبی دیابت و….

ادامه پاسخ دکتر مزارعی به این سؤال را در فایل صوتی زیر بشنوید:

 

درباره دیابت و عوارض قلبی دیابت بیشتر بدانید:

 

شما می توانید نتایج آزمایش خون خود را برای ما ارسال کنید تا پزشکان متخصص ما در مرکز قلب عروق و اکوکاردیوگارفی بهار، به صورت رایگان برای شما تفسیر کرده و در صورت نیاز شما را برای مراقبت ها و تعیین ریسک فاکتور های ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و غیره راهنمایی کنند.

برای این کار می توانید در فرم پرسش از دکتر زیر پس از وارد کردن مشخصات فردی خود، تصویر  یا فایل آزمایش خود را بارگذاری کنید و سپس دکمه ارسال را بفشارید. پزشکان ما در اسرع وقت نتایج را برای شما تفسیر خواهند کرد.

پرسش از دکتر

تگ ها:
Was this article helpful?
Dislike 0
تعداد بازدید: 26

ما در مرکز قلب، عروق و اکوکاردیوگرافی بهار با داشتن تخصص، تجربه و با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها در زمینه اکوکاردیوگرافی قلب تحت نظر دکتر اصغر مزارعی تلاش می‌کنیم تا مناسب ترین روش‌های تشخیصی، درمانی و مراقبتی را به شما ارائه دهیم. ما متعهدیم تا برای ارتقا، بهبود و بازیابی سلامتی بیماران، خدماتی فراتر از انتظار و با کیفیت برای بیماران، خانواده ها و جامعه به ارمغان بیاوریم.

روزهای پذیرش

شنبه تا پنجشنبه

  • صبح: ۹ تا ۱۲
  • بعدازظهر: ۱۵ تا ۱۹