چرا علت فشار خون برای پزشک ها مهم است

آخرین بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400
نسخه:
اینجا هستید:
زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

پرسش: من به تازگی دچار نوسان فشار خون شدم. به پزشک مراجعه کردم و بعد از بررسی مشخص شد دچار فشار خون بالا شده ام. چرا علت فشار خون بالا و کنترل آن اینقدر مهم است؟ من هیچ علائم حادی ندارم. 

 

دکتر اصغر مزارعی متخصص قلب و عروقپاسخ دکتر اصغر مزارعی:

فشار خون یک بیماری خاموش است و می تواند هیچ علامتی نداشته باشد و به همین دلیل قاتل خاموش نام گرفته است. به همین خاطر می تواند بدون اینکه متوجه آن شوید، عوارض شدیدی در قلب و سیستم گردش خون، عروق، سیستم کلیوی و مغز شما ایجاد کند. فشار خون بالا  در قلب می تواند باعث افزایش ضخامت دیواره های قلب،  اختلال در ریتم قلب یا آریتمی و نارسایی و بزرگی قلب شود. یا حتی می تواند فرد را دچار سکته قلبی و در نهایت مرگ شود. علت فشار خون برای کنترل و درمان آن برای متخصصان مهم است.

همچنین می تواند فرد را دچار اختلالات و نارسایی دریچه ای قلبی بکند. فشار خون بالا می تواند حفره قلب را بزرگ و فرد را دچار آریتمی دائمی قلب کند.به همین خاطر  بررسی  علل فشار خون و درمان آن برای پزشکان و متخصصان دارای اهمیت فراوانی است. با کنترل فشار خون بالا می توان از عوارض این بیماری جلوگیری کرد چرا که …

ادامه پاسخ دکتر مزارعی به این سؤال را در فایل صوتی زیر بشنوید:

 

درباره  فشار خون بالا و علت و درمان آن بیشتر بدانید:

 

 

شما می توانید نتایج آزمایش خون خود را برای ما ارسال کنید تا پزشکان متخصص ما در مرکز قلب عروق و اکوکاردیوگارفی بهار، به صورت رایگان برای شما تفسیر کرده و در صورت نیاز شما را برای مراقبت ها و تعیین ریسک فاکتور های ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و غیره راهنمایی کنند.

برای این کار می توانید در فرم پرسش از دکتر زیر پس از وارد کردن مشخصات فردی خود، تصویر یا فایل آزمایش خود را بارگذاری کنید و سپس دکمه ارسال را بفشارید. پزشکان ما در اسرع وقت نتایج را برای شما تفسیر خواهند کرد.

[gravityform id=”2″ title=”true” description=”true”]
این محتوا رو دوست داشتید؟
نه! 0
بازدید: 30
دکمه بازگشت به بالا