ضربان قلب 115 در اکوی قلب

You are here:
زمان حدودی مطالعه: 1 دقیقه

پرسش: با سلام، آیا نتیجه اکوی قلب بیمار با ریت بالای ۱۱۵ قابل قبول است یا حتما باید در رنج نرمال ضربان قلب اکو انجام شود؟

 

دکتر اصغر مزارعی متخصص قلب و عروقپاسخ دکتر اصغر مزارعی:

با سلام، اگر مشکلات قلبی همچون  مشکلات دریچه ای قلب و …  وجود داشته باشد، بهتر است ضربات قلب را پایین آورده و اکوکاردیوگرافی تکرار شود.

 

درباره ضربان قلب، انواع  و نحوه تشخیص آریتمی قلبی بیشتر بدانید.

آریتمی های قلبی به هرگونه ناهنجاری یا اختلال در میوکارد اشاره دارد و ممکن است نشان دهنده بیماری قلبی ساختاری و  عوارض قابل توجه قلبی عروقی و مرگ ناگهانی قلبی باشد.

چندین آزمایش می تواند به پزشک کمک کند تا آریتمی را تشخیص دهد و اثربخشی درمان  آن را کنترل کند. روش هایی همچون استفاده از هولتر ریتم، انواع اکوکاردیوگرافی و …

در اکوکاردیوگرافی با استفاده از امواج فراصوت، اندازه، ساختار و حرکات قلب شما نمایش داده  می شود. اکوی قلب اغلب اطلاعات ارزشمندی در مورد  آریتمی قلبی به پزشک متخصص ارائه می دهد.

 

شما می توانید پرسش های قلبی عروقی خود را برای ما ارسال کنید تا پزشکان متخصص ما در مرکز قلب عروق و اکوکاردیوگارفی بهار، به صورت رایگان پاسخگوی شما عزیزان باشند و در صورت نیاز شما را برای مراقبت ها و تعیین ریسک فاکتور های ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و غیره راهنمایی کنند.

برای این کار می توانید در فرم پرسش از دکتر زیر پس از وارد کردن مشخصات فردی خود، تصویر یا فایل آزمایش های خود را بارگذاری کنید و سپس دکمه ارسال را بفشارید. پزشکان ما در اسرع وقت نتایج را برای شما تفسیر خواهند کرد.

پرسش از دکتر

تگ ها:
Was this article helpful?
Dislike 0
تعداد بازدید: 116

ما در مرکز قلب، عروق و اکوکاردیوگرافی بهار با داشتن تخصص، تجربه و با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها در زمینه اکوکاردیوگرافی قلب تحت نظر دکتر اصغر مزارعی تلاش می‌کنیم تا مناسب ترین روش‌های تشخیصی، درمانی و مراقبتی را به شما ارائه دهیم. ما متعهدیم تا برای ارتقا، بهبود و بازیابی سلامتی بیماران، خدماتی فراتر از انتظار و با کیفیت برای بیماران، خانواده ها و جامعه به ارمغان بیاوریم.

روزهای پذیرش

شنبه تا پنجشنبه

  • صبح: ۹ تا ۱۲
  • بعدازظهر: ۱۵ تا ۱۹