تعریف و مرز فشار خون بالا

You are here:
زمان حدودی مطالعه: 1 دقیقه

پرسش: برای چکاپ سالانه به پزشک مراجعه کردم. ایشان در معاینات فشارم را گرفتند و گفتند 15 است. در خانه چند روز فشارم را گرفتم که بین 14 تا 16 بالا بود. آیا من دچار فشار خون بالا شده ام؟ من هیچ بیماری زمینه ای ندارم.

 

دکتر اصغر مزارعی متخصص قلب و عروقپاسخ دکتر اصغر مزارعی:

پرفشاری خون یا فشار خون دو علت دارد یک علت اولیه و علت ثانویه.
علت ثانویه درصد خیلی کمی تشکیل می دهد و  ممکن است حداکثر 5 تا 6 درصد و در بعضی از رفرنس ها 10 درصد. حدود 90 درصد علت های فشار خون بالا اولیه هستند و در واقع علت خاصی نمیتونیم برای آنها پیدا کنیم. فشار خون ممکن است جنبه ارثی داشته باشد. عدد تعریف پرفشاری خون 140 روی  90 است. فشار خون ماکزیمم و مینیمم که ماکزیمم 140 و مینیمم 90 است به عنوان مرز فشار خون در نظر گرفته می شود…

ادامه  پاسخ دکتر مزارعی به این سؤال را در فایل صوتی زیر بشنوید:

 

درباره فشار خون بالا بیشتر بدانید:

 

شما می توانید نتایج آزمایش خون خود را برای ما ارسال کنید تا پزشکان متخصص ما در مرکز قلب عروق و اکوکاردیوگارفی بهار، به صورت رایگان برای شما تفسیر کرده و در صورت نیاز  شما را برای مراقبت ها و تعیین ریسک فاکتور های ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و غیره راهنمایی کنند.

برای این کار می توانید در فرم  پرسش از دکتر  زیر پس از وارد کردن مشخصات فردی خود، تصویر  یا فایل آزمایش خود را بارگذاری کنید و سپس دکمه ارسال را بفشارید. پزشکان ما در اسرع وقت نتایج را برای شما تفسیر خواهند کرد.

پرسش از دکتر

تگ ها:
Was this article helpful?
Dislike 0
تعداد بازدید: 173

ما در مرکز قلب، عروق و اکوکاردیوگرافی بهار با داشتن تخصص، تجربه و با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها در زمینه اکوکاردیوگرافی قلب تحت نظر دکتر اصغر مزارعی تلاش می‌کنیم تا مناسب ترین روش‌های تشخیصی، درمانی و مراقبتی را به شما ارائه دهیم. ما متعهدیم تا برای ارتقا، بهبود و بازیابی سلامتی بیماران، خدماتی فراتر از انتظار و با کیفیت برای بیماران، خانواده ها و جامعه به ارمغان بیاوریم.

روزهای پذیرش

شنبه تا پنجشنبه

  • صبح: ۹ تا ۱۲
  • بعدازظهر: ۱۵ تا ۱۹