پرفیوژنیست کیست؟

پرفیوژنیست کیست؟

پرفیوژنیست ها اعضای جدایی ناپذیر تیم جراحی قلب و عروق هستند زیرا آنها مسئولیت راه اندازی دستگاه قلب-ریه (بای پس قلبی ریوی) را بر عهده دارند. در حقیقت آنها با تکنولوژی گردش خون (پرفیوژن) آشنایی کامل دارند.

جراحان قلب و عروق می توانند قلب را حین داشتن ضربان عمل کنند، اما گاهی نیاز به این دارند که قلب را از کار بیندازند و عمل جراحی را روی قلبی که ضربان ندارد انجام دهند. جراحان برای حفظ جریان گردش خون به اندام های بدن در طول جراحی هایی که قلب نیاز به توقف دارد، از متخصصان پرفیوژن کمک می گیرند.

پرفیوژنیست ها اعضای جدایی ناپذیر تیم جراحی قلب و عروق هستند چرا که مسئولیت راه اندازی دستگاه قلب-ریه (بای پس قلبی ریوی) را بر عهده دارند.

کارکرد دستگاه قلب-ریه شبیه خود قلب است. این دستگاه خون را از قلب و ریه‌ها گرفته و اکسیژن را به خون اضافه می‌کند. سپس خون غنی از اکسیژن را به بدن باز می‌گرداند، بدون اینکه خونی از داخل قلب عبور کند.

نحوه کار پزشکان پرفیوژنیست

در طول جراحی، پرفیوژنیست ها از دستگاه قلب-ریه برای حفظ گردش خون به سلول های بدن و تنظیم سطح اکسیژن و دی اکسید کربن در خون استفاده می کنند. پرفیوژنیست ها همچنین مسئول اندازه گیری مقادیر انتخابی بافتهای خونی (مانند تعداد سلول های خون) و نظارت بر گردش خون هستند. تحت نظر متخصص بیهوشی و جراح، پرفیوژنیست ها ممکن است داروهای قلبی مورد نیاز در حین عمل جراحی را از طریق مدار بای پس قلبی ریوی به بدن وارد کنند.

از آنجایی که اکثر جراحی های قلب باز به تکنسین های پرفیوژن دارند، تقاضای زیادی برای این شغل وجود دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما در مرکز قلب، عروق و اکوکاردیوگرافی بهار با داشتن تخصص، تجربه و با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها در زمینه اکوکاردیوگرافی قلب تحت نظر دکتر اصغر مزارعی تلاش می‌کنیم تا مناسب ترین روش‌های تشخیصی، درمانی و مراقبتی را به شما ارائه دهیم. ما متعهدیم تا برای ارتقا، بهبود و بازیابی سلامتی بیماران، خدماتی فراتر از انتظار و با کیفیت برای بیماران، خانواده ها و جامعه به ارمغان بیاوریم.

روزهای پذیرش

شنبه تا پنجشنبه

  • صبح: ۹ تا ۱۲
  • بعدازظهر: ۱۵ تا ۱۹